BMK Facebook


Badanie narządu ruchu dla lekarza POZ powrót
 

Pacjenci z patologiami narządu ruchu stanowią znaczący odsetek osób zgłaszających się codziennie do lekarza POZ. Niestety wiedza i doświadczenie lekarza POZ rzadko pozwalają na sprawne przeprowadzenie badania podmiotowego i przedmiotowego, wyciągnięcie wniosków z tego badania i zaprojektowanie dalszego postępowania. Proponowane przez nasz zespół szkolenie jest odpowiedzią na tą bolączkę.
Program został przygotowany przygotowany przez współpracujący ze sobą od kilku lat team - specjalista medycyny rodzinnej i fizjoterapeuta. Połączenie najnowszej wiedzy z doświadczeniem klinicznym gwarantuje wysoki poziom merytoryczny przekazywanych treści. Ważnym elementem szkolenia jest zaprezentowania współczesnych trendów w rehabilitacji - ograniczenie do minimum fizykoterapii na rzecz metod terapeutycznych (terapia manualna, terapia tkanek miękkich, kinesiotaping) i programowanego procesu.

Program szkolenia obejmuje następujące moduły:
- kręgosłup - badanie, wnioskowanie kliniczne, formułowanie zaleceń
- kończyna górna - badanie, wnioskowanie kliniczne, formułowanie zaleceń
- kończyna dolna - badanie, wnioskowanie kliniczne, formułowanie zaleceń
- badanie postawy ciała - praktyczny schemat badania narządu ruchu
- zasady kwalifikacji dzieci i młodzieży do sportu szkolnego - kompedium dla lekarza POZ

Głównym celem szkolenia jest przekazanie wiedzy: jak zbadać? jakie wyciągnąć wnioski w wyników badania? co dalej?

UWAGA:
Zajęcia odbywają się w formule wykładów połączonych z warsztatami, podczas których uczestnicy pracując w dwuosobowych zespołach mają możliwość samodzielnego ćwiczenia wszystkich prezentowanych testów i technik. Wymagany strój sportowy i gotowość do przyjęcia roli Pacjenta.

prowadzący:
Tomasz Chmielewski:
specjalista medycyny rodzinnej, certyfikat Polskiego Towarzystwa Medycyny Sportowej, członek PAMA (amerykańska organizacja skupiająca specjalistów od medycyny tańca), autor ponad 200 szkoleń dla fizjoterapeutów i lekarzy, przez wiele dyrektor ds medycyny ambulatoryjnej w dużej firmie medycznej (ponad 50000 Pacjentów zadeklarowanych w POZ). Obecnie podstawowym miejscem pracy jest Poradnia Medycyny Sportowej BMK Centrum Rehabilitacji.
Aleksander Kucza: fizjoterapeuta, ukończone szkolenie z zakresu terapii manualnej (1300 godzin dydaktycznych), autor licznych szkoleń dla fizjoterapeutów i lekarzy.




Najbliższe terminy szkoleń